Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 24.08.2019, 12:02

Головна » 2014 » Травень » 16 » На крилах вічності
На крилах вічності

16 травня 2014 року стало пам’ятною датою для педагогічного та  учнівського колективів гімназії. Цього дня на базі закладу відбулися  урочистості з нагоди відзначення 90-ої річниці з Дня народження  Костянтина   Федоровича Поповича –українського і молдавського   літературознавця,  фольклориста, письменника, публіциста, почесного  громадянина села Романківці.

Пам’ять про визначного односельчанина увіковічнили відкриттям меморіальної дошки, яка зайняла почесне місце на стінах гімназії.

Вшанувати літератора зібралися рідні, друзі та знайомі Костянтина Федоровича, ті, хто мав честь працювати з письменником. Серед гостей, які прибули на урочистості були: Любов Степаненко, керівник апарату Сокирянської райдержадміністрації; Сергій Горн, заступник голови районної ради, Галина Рябко, начальник управління освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА; Олександр Пастушок, начальник відділу освіти управління освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА; Майя Танас, завідувач РМК управління освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА; Григорій Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; Тамара Мінченко, методист НМЦ виховної роботи ІППО ЧО; Юрій Стаднійчук, голова обласного товариства молдавської культури Буковини; поет Василь Гандзій; Іван Дерда, доцент кафедри музики ЧНУ ім. Ю. Федьковича, заслужений артист України; Іван Ігнат, директор Чернівецької гімназії № 6 разом з делегацією учнів; Петро Серотюк, заслужений працівник культури; Валентина Гафінчук, головний редактор газети «Дністрові зорі»; делегація з Молдови на чолі з Марією Маковей, директором ліцею ім. К. Поповича м.Ришкани; Михайло Крежанівський, депутат районної ради, голова спілки українців Молдови; Юрій Гаврилюк, Василь Босак, вчитель історії, письменник; родичі поета: сім’я Бориса Смука, Сергія Романчука,  Олексія Редько.

Заслухавши вірш Василя Гандзія, присвячений Костянтину Поповичу, Лариса Редько та Неля Зла, внучаті племінниці письменника, урочисто відкрили меморіал, знявши з нього пелену.

З вітальними словами до присутніх звернулися Сергій Горн, Григорій Білянін, Галина Рябко, Лариса Редько, які привітали педколектив та учнів закладу з такою визначною подією. Пригадали заслуги Костянтина Федоровича, його просвітницьку та культурну діяльність. Побажали, щоб колектив виховав ще не одну визначну постать, яка прославлятиме не тільки Сокирянщину, а й всю Україну!

Заступник голови районної ради вручив дирекції гімназії посмертний Диплом почесного громадянина Костянтина Поповича. У свою чергу Григорій Іванович вручив подяку від Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА бібліотекарю гімназії за вагомий внесок у розвиток літератури.

Ушанувавши пам’ять літератора хвилиною мовчання, учасники мітингу прослухали літературно-музичну композицію «На крилах вічності» у виконанні членів літературної студії «Джерельце» після чого згадували життєвий та творчий шлях письменника.

Багато теплих, вдячних, захоплених відгуків про Костянтина Федоровича того дня почули стіни гімназії. Адже під час зустрічі згадалися дитячі роки, робочі будні, святкові зустрічі та творчі доробки Костянтина Поповича.

Спогадами про співпрацю з Костянтином Федоровичем як активним громадським діячем поділилися Любов Степаненко, Юрій Стаднійчук та Марія Маковей, які описали автора як невтомного та активного діяча. Друзі-письменники Василь Гандзій та Василь Босак пригадали дитячі та юнацькі роки поета, згадуючи перші кроки становлення Поповича-письменника. Михайло Крежанівський, меценат,  під час виступу пообіцяв гімназистам встановити на території закладу погруддя відомого односельчанина.

Музичною композицією «Заграй ми, цигане старий» розбавив свій спомин Іван  Дерда та презентував присутнім аудіозапис, на якому Костянтин Федорович співає. Тамара Мінченко, згадуючи творчий шлях письменника, його заслуги перед Батьківщиною та неоціненний вклад як літератора, запропонувала на районному рівні започаткувати літературну премію
ім. К. Поповича.

Директор Чернівецької гімназії № 6 розповів про робочі стосунки з колективом Романковецької гімназії. Адже між колективами гімназій підписано угоду про співпрацю.

У гімназії діє наукове об’єднання «Пошук», яке налічує 8 секцій. Одна з них – «Історичне краєзнавство», якою керує учитель історії Неля Зла. Саме вона розповіла про науково-пошукову роботу секції та перелічила досягнення юних науковців, які досліджували творчість письменника.

Впродовж зустрічі концертними номерами гостей розважали талановиті гімназисти, переможці районних, обласних, міжнародних конкурсів, продемонструвавши свої акторські та музичні здібності.

Запрошені мали можливість пройтися коридорами гімназії, оглянути навчальні кабінети та про себе відмітити, що колектив гімназії – це професіонали своєї справи, досвідчені педагоги, які не тільки виховують розумне, активне молоде покоління, але й дбають про статус рідної альма-матер.

Великою заслугою колективу є відкриття літературно-меморіального музею Костянтина Поповича, де виставлено книги, світлини та речі автора. Гості свята мали змогу заслухати історію виникнення та становлення світлиці пам’яті.

Перебуваючи на таких зустрічах вкотре переконуєшся, що людина живе, поки її пам’ятають. А завдяки таким людям як Валерій Михайлович Степаненко світла пам’ять Костянтина Поповича вічно житиме у серцях гімназистів, які навчаються та навчатимуться у стінах, які колись вивели у світ генія Сокирянського краю.

Переглядів: 485 | Додав: Gimnaz_rom | Рейтинг: 5.0/2
«  Травень 2014  »